Bigyóblog

2010.05.20. 19:15

Android 2.2 és Google TV

Bigyó Felügyelő

A Google I/O második napján bemutatták az Android 2.2-t és az úgynevezett Google TV-t. Az Android 2.2 egy csomó újdonságot fog tudni a 2.1-es változathoz képest. Gyorsabb lesz, mint elődje, természetesen lehet netet csiholni vele laptopra és hotspotként is működik majd. Microsoft exchange kompatibilis lesz, lesz egy csomó vállalati alkalmazás is az üzleti felhasználóknak.

Lehet majd alkalmazásokat telepíteni az SD-kártyára is - eddig ugye csak a mobil belső memóriájába lehetett, így válogatni kellett, melyiket akarjuk tényleg megtartani. Az Android Marketből lehet majd a laptopon keresztül is alkalamzásokat telepíteni a telefonra.

A másik bemutatott újdonságnál, a Google TV-nél az az innováció, hogy úgy lehet keresni a tévéműsorok között, ahogy a Google keresőben. Egyszerűen beírjuk, mit akarunk nézni, kiadja a találatokat, csak oda kell kattintani és már nézhetjük is. Ha felvenni is tud a lejátszónk, akkor be is állíthatjuk, hogy felvegye a kedvenc sorozatunkat, ha tudjuk, hogy akkor éppen nem leszünk otthon. Mivel Google-ról van szó, nem csak a tévén keres, hanem a neten is, tehát a Hulun vagy az Amazonon is meg lehet nézni a kiválasztott műsort. Legalábbis Amerikában.

Ha jól értettem a végtelenül hosszúra és hibákkal teli bemutatón, összekapcsolják a netet és a tévéadásokat a tévén. Lehet netezni és tévézni, és ezt úgy, hogy nem kell választani a kettő között, hanem egy kereséssel mindkét helyen lévő találatokat kiadja és ezek között lehet válogatni, mit akarunk éppen nézni. (A bemutató alatt eléggé nehézkesen ment az egész rendszer kezelése, többször is felszólították a közönséget, hogy kapcsolják ki mobiljaikat, mert bezavar. Reméljük azért otthon nem kell az egész családnak megszabadulni a mobiloktól, ha tévézni akarnak.)

Irányítani lehet billentyűzettel, erre alkalmas telefonnal is wifin vagy Bluetoothon keresztül. Ami érdekes, hogy hanggal is lehet vezérelni a keresést. Mutattak még egy rakás alkalmazást, lehetőséget, melyek nagyrésze azért eddig is megvolt, mint például az adás megállítása, visszatekerése, felvétele stb.

Az adással egyidejű feliratokat is rá lehet tenni a műsorra a Google Translate segítségével. Állítólag bármilyen nyelvet kiválaszthatunk. Ez nagyon jól hangzik, de működés közben nézném meg, tényleg működik-e.


3 komment

Címkék: google tv android


süti beállítások módosítása