Bigyóblog

2017.07.05. 15:32

Ha nem tudod egyszerűen elmagyarázni, nem is érted

Bigyó Felügyelő

Az 1960-as években Richard Feynman iskolásoknak tartott előadássorozatot a fizika világáról, ezeket később könyvben is összegyűjtötték. Egy óra anyaga hiányzott a könyvből, amely a bolygók mozgásáról szólt. Daveid Goodstein, Feynman kollégája később megtalálta a hiányzó óra anyagát és könyvet is írt erről: Feynman elveszett előadása. A könyvben így jellemzi Feynmant.

"Feynman nagyszerű tanár volt. Büszke volt arra, hogy még a legbonyolultabb elméleteket is el tudja magyarázni diákjainak. Egyszer arra kértem, hogy magyarázzon el nekem valamit a Fermi–Dirac-statisztikával kapcsolatban és ő azt válaszolta, hogy készít egy előadást erről. Néhány nappal később azonban azzal jött vissza, hogy nem tudja megcsinálni. Ami azt is jelenti, hogy nem értjük teljesen a problémát."

A nagyobb techcégeknél ugyanezt az elvet vallják, a mérnököknek, fejlesztőknek nem azért kell egyszeren elmagyarázni az összetett technológiai folyamatokat, hogy a főnök is megértse. Hanem azért, mert ez bizonyítja, a mérnök is tökéletesen érti azt.

Forrás: kottke


komment

Címkék: tudomány fizika


süti beállítások módosítása